Kontaktujte nás

Meno *:
Mail *:
Web *:
Správa:
Ak chcete dokázať, že ste človek, prosím vyriešte  - *
 

Ako sme vznikli?

Ako sa to vlastne všetko začalo...

Vlastníci spoločnosti IRISOFT svoje prvé internetové prezentácie začali vytvárať už v roku 1999.

"Bol to skôr koníček ako práca. Postupne sme sa učili a zlepšovali. Prvými vážnejšími projektami bol internetový denník Inet.sk, ktorý sme neskôr redizajnovali a doteraz je jeden z najčítanejších IT denníkov na slovenskom internete," hovorí Juraj Bystrický, jeden z dvoch spoločníkov IRISOFTU.

Začiatkom roka 2002 vznikol v mysliach Petra Polakoviča a Juraja Bystrického nápad založiť združenie na podporu internetizácie Slovenska s názvom Internet pre všetkých. Peter Polakovič bol za svoje aktivity v združení Internet pre všetkých nominovaný na ocenenie IT osobnosť roka. (Prečítajte si rozhovor s Petrom Polakovičom o jeho začiatkoch na internete v denníku SME.)

Združenie následne sprevádzkovalo svoj vlastný internetový denník Inet.sk, ktorý technicky vytvoril Juraj Bystrický a o ktorého obsah sa staral Peter Polakovič. Práve Inet.sk bol inšpiráciou ktorá iniciovala vznik IRISOFTU. V súčasnosti Inet.sk denne navštívi viac ako 2500 návštevníkov a má nový moderný design.

"V roku 2002 sme pri tvorbe internetového denníka Inet.sk narazili na prirodzenú požiadavku nasadiť profesionálny publikačný systém. Vyhlásili sme súťaž, ktorej výsledkom bolo rozhodnutie vyhotoviť si vlastné riešenie systému a tu aj vznikol podnikateľský zámer," hovorí Juraj Bystrický. "1.9.2002 sme nasadili na Inet.sk vlastný publikačný systém. Následne sme zintenzívnili vývoj systému natoľko, aby vyhovoval požiadavkám rôznym skupinám zákazníkom a zároveň sa výrazne odlišoval od konkurencie. Výsledokom bolo predstavenie novej verzie publikačného systému v septembri 2003."

"V posledných dňoch roka 2003 vznikla spoločnosť IRISOFT. Vstúpili sme na trh s jasnou predstavou čo chceme robiť. Vstup do Európskej únie je pre nás výzvou, chceme pôsobiť na trhoch kde sa dajú presadiť korektné internetové riešenia a kde budeme môcť urobiť svoju prácu naozaj kvalitne," dopĺňa Peter Polakovič.

V krátkom čase začali využívať internetové riešenia od IRISOFTU aj tak významné spoločnosti a organizácie ako Republiková únia zamestnávateľov, Certifikačná autorita QSCert, China Tours Praha, Praca.sk, Maďarské veľvyslanectvo, cestovná kancelária CK-ECOMM, alebo Envitech-Bohemia. IRISOFT na Slovensku, v Česku a v Anglicku spolupracuje s viac ako desiatimi partnermi. V rokoch 2004 až 2008 pracovníci IRISOFTU a partneri nasadili viac ako 1000 licencií redakčného systému Flox.

V roku 2011 máme za sebou 7 rokov vývoja, viac ako 2500 spokojných zákazníkov, ktorí prevádzkujú web stránky cez systém na tvorbu web stránok a internetových obchodov www.biznisweb.sk. Sme na trhu už dlhú dobu. Chceme tu byť pre Vás aj o 10 rokov a poskytovať Vám kvalitné služby súvisiace s tvorbou web stránok a internetových obchodov.